JP2 Rozmowy » Twórz pamięć
JP2 Love rozmowy
Twórz pamięć
Ryszard Horowitz - Rejestrować rzeczywistość może każdy - ja chcę ją interpretować

Ryszard Horowitz, wybitny fotograf polskiego pochodzenia lub jak sam woli fotokompozytor opowiada o swoich poglądach dotyczących fotografii, jak była i jest postrzegana, o współczesnej kulturze wizualnej oraz jakżeby inaczej, o jazzie.. Miał okazję pracować z takimi twórcami branży fotograficznej jak Richard Avedon, czy Alexey Brodovitch. W 1967 założył własną agencję fotograficzną.

Jerzy Pomianowski - żywot inteligenta polskiego - szkic do portretu

Historia życia Jerzego Pomianowskiego splata się z całą niemal historią XX wieku; w rozmowie z bp Tadeuszem Pieronkiem wybitny tłumacz literatury rosyjskiej wspomina swoje dzieje i prace w kraju i na  emigracji, opowiada o wieloletnich związkach z rosyjską inteligencją, literaturą, kulturą..

Krystian Lupa - aktor musi być wierny marzeniu

Wybitny i ceniony polski reżyser teatralny, autor manifestu 'Teatru Ujawnienia' - Krystian Lupa opowiada o granicy między sztuką i produktem, ludzkiej potrzebie odczuwania niepokoju metafizycznego, o pozycji aktora wobec widza we współczesnym teatrze.

Jerzy Stuhr - twórczość to służba ludziom

Reżyser, twórca nagrodzonych 'Historii miłosnych' oraz jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorów, pedagog - Jerzy Stuhr w rozmowie z Damianem Kwapisiewiczem opowiada o naturze twórczości artystycznej, obliczu współczesnego teatru, wartościach i swoich wspomnieniach ze spotkań z Janem Pawłem II.

Muzyka to przestrzeń pomiędzy nutami - Michał Urbaniak o komunikacji w sferze emocji

'Papież zajmował się ludźmi a nie maskami, które ludzie sami tworzą - interesował go człowiek, bo to był wielki wspaniały człowiek. Dla mnie również Lech Wałęsa jest wielkim Polakiem i zawsze zostanie. Ani słowa nie dam o nim w życiu złego powiedzieć, ludzie go krytykowali i krytykują, ja tego nie mogę słuchać i nie chcę'.

Janina Ochojska: najważniejsza jest świadomość by czuć się potrzebnym

'Każdy z nas może w świecie coś dobrego zrobić. Ale ta świadomość własnego potencjału i wiedzy o świecie jest niestety cały czas w nas jeszcze za mała.’ Janina Ochojska, polska działaczka humanitarną, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, opowiada jak jej się udaje zmieniać świat i jak ważne są w procesie zmieniania rzeczywistości nawet małe gesty.

Kenneth J. Arrow - po pierwsze uczciwość!

'Jan Paweł II był niewątpliwie inspiracją dla Polski i innych wschodnioeuropejskich krajów, zdominowanych przez Sowietów. Wydarzenia z roku 1989, kiedy to moloch, jakim był Związek Radziecki, pokojowo się rozwiązał, są przykładem jednej z najwspanialszych transformacji w dziejach, a Jan Paweł II odegrał w tym procesie kluczową rolę'. Kenneth J. Arrow, wybitny amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla opowiada o współczesnej roli pieniądza oraz skutkach i zagrożeniach obecnego kryzysu ekonomicznego. Kenneth J. Arrow laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w rozmowie z Judytą Papp

Stanisław Ciosek - czasy wielkich przełomów minęły

'Europa ma dwa płuca - jedno na zachodzie, drugie na wschodzie. Póki co, jednak nie udało się ich połączyć' – Stanisław Ciosek o próbie porozumienia z Rosją i sposobach na przełamanie kryzysu, o współczesnej Rosji, przyszłości Unii Europejskiej oraz o tym, że obecny kryzys finansowy jest kryzysem wartości.

Marek Safjan: międzynarodowa współpraca wyzwaniem dla poczucia sprawiedliwości

Z Profesorem Markiem Safjanem, Sędzią Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich rozmawia Judyta Papp. 'Na kryzysie nikt nie zyska, wyłączywszy tych, którzy spekulują na spadkach i zmianach wartości na rynkach finansowych (ale nie są to korzyści wymierne w skali obiektywnych benefisów gospodarczych). Z kryzysu można i trzeba natomiast wykorzystać lekcje na przyszłość.'

Arsalan Iftikhar: wykorzeniając nienawiść - rola międzynarodowego dialogu

'Ekumeniczne dziedzictwo Jana Pawła II było wspaniałe. Był on drogi zarówno żydom jak i muzułmanom, ponieważ był pierwszym papieżem, który odwiedził synagogę i meczet podczas swojego pontyfikatu'. Arsalan Iftikhar, międzynarodowy obrońca praw człowieka oraz komentator mediów opowiada o roli i potrzebie dialogu.

George Weigel - obietnica dana Ojcu Świętemu

Życie Jana Pawła II podsumowuje tragedię ludzkiego żywota w drugiej połowie XX wieku, tak jak Winston Churchill podsumowuje tragedię pierwszej połowy wieku XX. Rozmowa z George Weigel, autorem bestsellerowej biografii Jana Pawła II 'Witness to Hope'

Aktorstwo jako forma dialogu - rozmowa z Beatą Tyszkiewicz

'Są aktorzy, którzy grają dla publiczności i są jej obecności świadomi, ale są i tacy którzy, zatracają się w swym dramacie i grają pomimo publiczności dla własnej wewnętrznej satysfakcji'. Rozmowa z polską aktorką Beatą Tyszkiewicz, znaną między innymi z takich produkcji jak 'Zemsta', 'Komediantka', czy 'Mniejsze Niebo'.

Abdul Rahmnam Mojahed o etyce w biznesie

'Każda firma powinna postępować zgodnie z własną etyką biznesową, opartą na religii i prawach obowiązujących w kraju, w którym firma prowadzi działalność. Sposoby i środki wykorzystywane przez firmę w celu osiągnięcia zysku, powinny być zgodne z jej etyką biznesową, jak i z obowiązującymi prawami'. Abdul Rahmnam Mojahed, islamski pisarz i tłumacz o znaczeniu etyki w biznesie.

Jan Tomaszewski - profesjonalizm i uczciwa gra to jest sport

'Etyka w sporcie to drogowskaz, który mówi, że uczciwą i wytężoną pracą można osiągnąć sukces. Jeśli ktoś traktuje sport jako sposób na szybką i łatwą kasę to wiadomo, że to się z takim etycznym podejściem kłóci.' Jan Tomaszewski, 'człowiekiem, który zatrzymał Anglię', były bramkarz reprezentacji 'Orłów Górskiego', poseł na Sejm opowiada o tym jak sport kształtuje charakter i jak patologia w sporcie niszczy nasze marzenia o wielkich sukcesach naszych zawodników.
Mapa Strony
JP2 Love 2019 © Judyta Papp Ltd. All Rights Reserved.